Home » Archive for 2 Tetor, 2020

GENT CAKAJ: MBËSHTETJA PËR LUGINËN VAZHDON

Ministri i Shqipërisë për Punë të Jashtme dhe Europë, Gent Cakaj, e ka përshëndetur firmosjen e marrëveshjes me Kosovën, për procedurat e mëtejme për mbështetje financiare të Luginës së Preshevës. Cakaj shprehet se asgjë nuk përfundon me kaq me tu nënshkruar një ujdi e tillë mes qeverive shqiptare, pasi mbështetja për Luginën e Preshevës do të vazhdojë edhe më... 

Opinion: Praktika e shtetit dhe mirëqenenja

Ali Hertica  Një mijëvjeçar i ri ka filluar, por historia po ecën përpara. Sidoqoftë, disa filozofë argumentojnë se në të njëjtën kohë flitet për fundin e historisë për shkak të fitores globale të liberalizmit. Në nivelin ekonomik, politik dhe shoqëror sot, mbizotëron liberalizmi, i cili nuk do të humbasë më ndikimin e tij, pretendojnë këta filozofë. Nga pikëpamja... 

Replikë politike e (imponuar) me Z. Aleksandër Haxhiaj, “Biberaj”

Nga Azgan Haklaj Metamorfoza e “Aleksandrit të Vogël” të Qypit të Gracit, Shoshan Mahmutovitët dhe Rexhepovitët e Tropojës pushtojnë El Doradon në Tiranë I dashur bashkëmoshatar, shok klase i gjimnazit i apasionuar për të qeně gjithmonë Sekretar Rinie i klasës, bashkëstudent, miku im z Aleks + Sandër Haxhiaj.Nuk kam dashur të replikoj me ty asnjëherë... 

Mbledhja e dy qeverive, Rama: Ambicia jonë heqja e kufirit Shqipëri-Kosovë

Sot në orën 11:00 nisi mbledhja e përkashkët mes Qeverisë së Shqipërisë dhe Qeverisë së Kosovës. Nën sloganin “Bashkë pa kufij, në një rajon pa kufij”, mbledhja mes dy qeverive është mbajtur në Tiranë në “Pallatin e Kongreseve”. Kryeministri i Kosovës Avdullah Hoti është pritur me të gjitha nderimet shtetërore nga Kryeministri Edi Rama. Pas ceremonisë së... 
© 2021 KosovaLindore · RSS · Designed by Theme Junkie · Powered by WordPress
ShqipEnglishDeutsch