Home » Archive for 3 Tetor, 2020

MINISTRJA E JASHTME DENONCON SERBINË SE PO E DESHQIPTARIZON LUGINËN

Ministrja e Punëve të Jashtme, Meliza Haradinaj-Stublla ka thënë se diskrimini dhe fushata e depopullizimit duhet të përfundojë. Haradinaj ka thënë se ka zhvilluar një takim me një anëtar të këshillit lokal nga Medvegja ku është informuar në detaje për kushtet e vështira që kanë shqiptarët e Luginës së Preshevës. “Diskrimini sistematik i shqiptarëve në Serbi... 

Haga, shtepia e dytë e Haradinajve

Nga Azgan Haklaj U deshën dhjetëra milionë viktima të Luftës së Dytë Botërore dhe një kryqëzatë barbare ndaj popullit hebre ku esesët e Hitlerit shfarosën 6 milionë izraelitë që fuqitë fituese të luftës, apo blloku antifashist të themelote gjykatën për krime lufte në Hagë.Aty ku është gjykuar Ribentropi, Geringu e hierarkë të tjerë të lartë të regjimit kriminal... 

Patriotizmi jopatriotik i korruptruar dhe ai egoist e frikacak

Nga Skënder Sadri KAPITIPo t’i shohësh dhe t’i dëgjosh politikanët shqiptarë në fjalë e deklarata të marrin në qafë me to për partriotizëm , atdhetarizëm dhe në garë për t’u dukur si patriotë e atdhetarë; por po t’ua shohësh se cfarë sillen dhe si veprojnë në fakt janë njerëz që asgjë dhe asnjë lidhje nuk kanë me patriotizmin dhe nacionalizmin përvecse të... 

PROF. ASLLAN MURATI, ME URTËSINË E MENDIMIT DHE VEPRIMTARINË E TIJ KOMBËTARE, RADHITET NË PLEJADËN E TEOLOGËVE MË TË SHQUAR ATDHETARË

Nga Hysen Ibrahimi[1] Förslöv-Suedi, 03.10.2020 PROF. ASLLAN MURATI, ME URTËSINË E MENDIMIT DHE VEPRIMTARINË E TIJ KOMBËTARE, RADHITET NË PLEJADËN E TEOLOGËVE MË TË SHQUAR ATDHETARË SI HOXHË TAHSINI, MULLA IDRIZ GJILANI, MULLA ILJAZ SPAHIU, HOXHË KADRI PRISHTINA,  ETJ (Në kujtim dhe nderim përProf. Asllan Muratin, të një vjetorit të shkuarjes së tij në amshim, e... 
© 2021 KosovaLindore · RSS · Designed by Theme Junkie · Powered by WordPress
ShqipEnglishDeutsch