Home » Archive for 4 Tetor, 2020

Valon Murati: Krijimi i Fondit për Luginën e Preshevës është hap i duhur

Në Frontline në T7, kryetari i Lëvizjes për Bashkim, Valon Murati ka diskutuar për mbledhjen e dy qeverive si dhe për zhvillimet rreth Gjykatës Speciale. – Mbledhjet e dy qeverive kanë qenë një hap i rëndësishëm në thellimin e bashkëpunimit Kosovë-Shqipëri. Shumë marrëveshje të kaluara dhe të sotme kanë pasur dhe do kenë rëndësi për cilësinë e jetës së qytetarëve... 

JETA DHE VEPRIMTARIA E DOM PASHK DANIT NË NJË LIBËR

LEONORA LAÇI Botohet libri i dom Pashk Danit “Jeta e një meshtari”kujtime, nga Shtëpia Botuese Volaj në Shkodër. Me lektor dom Robert Jakajn dhe unë në cilwsinë e redaktores. Parathania u shkrua nga Tomë Mrijaj publicist i njohur nga SHBA, i cili e përshkruan kështu:”Ky është një libër me kujtime historike, që na bënë të reflektojmë mbi vështirësitë e llojllojshme... 

Mbledhjet e përbashkëta të dy qeverive shqiptare-maska të mashtrimit patriotik

Nga Skënder Sadri KAPITI   Mbledhjet e përbashkëta të dy qeverive shqiptare, të Shqipërisë e të Kosovës janë vetëm fasada dhe mashtrime të mëdha kombëtare. Ato janë thjesht vetëm simbolika që tashmë janë bërë bajate sa askujt nuk i intereson më për to, pasi janë bërë dhe duken si takime rutinore shterpë, dhe publiku i konsideron si vizita reciproke sa... 

Leximi i “Ungjillit” sipas Markut

Nga Azgan Haklaj Mark Hoveja (qielli) pejgameri i zhvlerësimit të trupës politike blu Nga të katër ungjijtë, njëri mban autorsinë e Markut.Edhe objekti i shkrimit tim është Marku, por jo Marku i librit të shenjtë, por Shen + Sheh Marku blu, një nga pejgamerët e zhvlerësimit të kandidaturave të PD- së të zgjedhjeve të ardhëshme për në Kuvendin e Shqipërisë.E pagëzova... 
© 2021 KosovaLindore · RSS · Designed by Theme Junkie · Powered by WordPress
ShqipEnglishDeutsch