Home » Archive for 5 Tetor, 2020

EDUKIMI I TË RINJVE DHE TRASHËGIMIA KULTURORE

/Me rastin e realizimit të projektit : : ” Edukimi i të Rinjve nëpërmjet Trashëgimisë kulturore dhe prezantimi i vlerave të trashëgimisë kulturore”/ Shkruan : Xhemaledin SALIHU, profesor Projekti: ” Edukimi i të Rinjve nëpërmjet Trashëgimisë kulturore dhe prezantimi i vlerave të trashëgimisë kulturore” u realizua gjatë shtatorit të vitit 2020, ndërsa përmbyllja e... 

Meliza Haradinaj: 5 studentët nga Lugina e Preshevës do të fillojnë praktikën në MPJD

Ministrja e Punëve të Jashtme, Meliza Haradinaj-Stublla përmes një postimi ka bërë të ditur se e ka mbajtur premtimin e saj të dhënë në vizitën e parë në Luginën e Preshevës. Ajo kishte premtuar se 5 studentët më të dalluar nga Lugina e Preshevës nga drejtimi Shkencat Politike dhe Juridike të UP-së, do të fillojnë praktikën profesionale. Ministrja Haradinaj-Stublla... 

Malësia e Gjakovës, apo Dardania Alpine është identiteti ynë dhe amaneti i të parëve tanë

Nga Azgan Haklaj Nuk mund ta mbajmë emrin e stamposur me hekur të skuqur nga Bin Ladeni i mesjetës Zhupani Stefan Dushani Identiteti dhe sovraniteti janë elementët thelbësor të superstrukturës shpirtërore të një Kombi.Territori, origjina, historia, kufijtë etnokulturorë, gjuha, e më në fund toponimia janë elementët përbërës të identitetit, ndërkohë që sovraniteti... 
© 2021 KosovaLindore · RSS · Designed by Theme Junkie · Powered by WordPress
ShqipEnglishDeutsch