Home » Archive for 7 Tetor, 2020

Ministri Selimi ka pritur në kabinetin e tij një delegacion nga Komuna e Bujanocit

Në profilin e tij, Ministri Selimi ka shkruar: “Kam pritur në takim Kryetarin e Komunës së Bujanocit, Nagip Arfin, të cilin e urova për postin e ri në krye të komunës. Njëherësh e falënderova për unifikimin e partive politike shqiptare me të cilat bashkëqeverisin komunën e Bujanocit. Kryetarin Arifi e njoftova për marrëveshjen e nënshkruar në Zyrën Ovale të Shtëpisë... 

Ministri Selimi takohet me Shqiprim Arifin, mundësi kthimi i degës së Gjykatës në Preshevë

Ministri i Drejtësisë, Selim Selimi ka pritur sot në takim kryetarin e Komunës së Preshevës, Shqiprim Arifin. Selimi ka thënë se të drejtat e shqiptarëve të Preshevës po shkelen çdo ditë nga shteti i Serbisë. “Të drejtat e shqiptarëve të Preshevës çdo ditë po shkelen nga shteti i Serbisë dhe kjo po ndikon në jetën dhe zhvillimin shoqëror të shqiptarëve atje.... 

Demokracia nga këndvështrimi Athinas

Ali Hertica  Pra Protagoras tha që njerëzit janë të barabartë në një kuptim politik. Dhe ky ideal është themeli i demokracisë. Alsoshtë gjithashtu arsyeja që demokracia Athinase funksionoi me short. Një Athinas do të ishte “i hutuar nga ajo që kalojmë si demokraci”, shkruan historiani Anton van Hooff në librin e tij Athinë. Për shembull, partitë politike... 
© 2021 KosovaLindore · RSS · Designed by Theme Junkie · Powered by WordPress
ShqipEnglishDeutsch