Home » Archive for 8 Tetor, 2020

Sonte në ora 20:45 do të zhvillohet ndeshja e rëndësishme në kuadër të Ligës së Kombeve ndërmjet Maqedonisë së Veriut dhe Kosovës.

Humbja për secilën skuadër nënkupton humbjen e mundësisë për kualifikim në Kampionatin Evropian. Por, sonte në këtë ndeshje do të aplikohen dy rregulla të reja të lejuara për here të pare në Ligën e Kombeve nga UEFA. Në këtë ndeshje, për here të pare do të aplikohet sistemi I teknologjisë VAR për identifikimin e rasteve të dyshimta. Po ashtu, sonte do të jetë... 

Kolegji Universitar “Instituti Kanadez i Teknologjisë” (CIT) është zgjedhja e duhur!

CANADIAN INSTITUTE OF TECHNOLOGY Studime universitare me standarde perëndimore në fushën e Inxhinierisë dhe Ekonomisë? Kolegji Universitar “Instituti Kanadez i Teknologjisë” (CIT) është zgjedhja e duhur! PËRSE CIT? ✔INSTITUCION I AKREDITUAR✔RRIT MUNDËSINË E PUNËSIMIT✔DIPLOMË E NJOHUR NDËRKOMBËTARISHT✔MËSIMDHËNIE NË ANGLISHT✔BURSA DERI... 

Intelektualë, ku jeni “fshehur” si gjithmonë ?!

Nga Skënder Sadri KAPITI Në diktaturë edhe mund t’i falet heshtjes dhe frikës së intelektualëve për të bërë opozitarizëm kundër diktaturës, dhe prandaj intelektualët guximtarë në regjimet dhe në diktaturat janë të pakët e të rrallë.Por në demokraci nuk ka gabim dhe faj më të rëndë se sa indiferentizmi hipokrit dhe servilizmi e mercenarizmi intelektual karshi pushtetit... 

Shansi i fundit për deputetët, ta lajnë turpin e madh me bllokimin e Ligjit për rimëkëmbjen ekonomike- tërheqjen e tërheqjen e 10% të kursimeve nga TRUST-i

Ali Hertica  Pushtetarëve u duhet ndaluar abuzimi me paranë publike kurse qytetarëve duhet mundësuar që sado pak ta zbusin gjendjen e rënduar ekonomike e sociale në këto kushte krize, sepse tek e fundit janë paratë e tyre të kursyera për ditë të vështira. Votuesi është me sy drejtuar nga të zgjedhurit, duke pritur që të mos ndodhë edhe njëherë ai turp i shumëfishuar... 
© 2021 KosovaLindore · RSS · Designed by Theme Junkie · Powered by WordPress
ShqipEnglishDeutsch