Home » Archive for 9 Tetor, 2020

Cakaj: Dinjitetin e shqiptarëve s’mund ta cenojë askush nga autoritetet serbe

Nuk dua të bëj patriotin në studio televizive për çështje që ndodhin prapa syrit të medieve, për çështje që ndodhin në marrëdhëniet diplomatike të dy vendeve. Thelbësore është të nënvizohet se dinjitetin kombëtar të shqiptarëve dhe as historinë e Republikës së Kosovës, as nuk mund ta ndryshojë, as mund ta cenojë dhe as nuk mund të përdorë gjuhë poshtëruese,... 

Themeli për shtetin dhe Oligarkizimi i pushtetit

Ali Hertica  Për shembull, hedhja e shortit u harrua dhe ne e humbëm besimin në konceptimin klasik të demokracisë. Sigurisht që kishte argumente praktike që qëndronin në rrugën e hedhjes së shortit. Për shembull, lotaria kishte marrë konotacion negativ për shkak të shërbimit ushtarak. Rekrutët tërhiqeshin me short, gjë që e bënte sistemin të urryer. Përveç kësaj,... 

Bernard Challandes pas humbjes: Jam pjesë e Kosovës dhe ndihem i këtij vendi

Përfaqësuesja e Kosovës e ka mbyllur rrugëtimin drejt kualifikimit në Kampionatin Evropian “Euro 2020” pas humbjes së sotme në gjysmëfinalen e Ligës së Kombeve. Përzgjedhësi i Përfaqësueses së Kosovës, Bernard Challandes pas ndeshjes për SuperSport Kosova ka marrë të gjithë përgjegjësinë për këtë humbje dhe se është i zhgënjyer. Challandes po ashtu ka thënë... 
© 2021 KosovaLindore · RSS · Designed by Theme Junkie · Powered by WordPress
ShqipEnglishDeutsch