Home » Archive for 11 Tetor, 2020

HASHIM THAÇI: DIALOGU KOSOVË- SERBI KA ARRITUR NË PIKËN KULMORE, NJOHJA RECIPROKE

Presidenti i Kosovës po qëndron për vizitë zyrtare në SHBA. Ai deklaroi se ndihet krenar për bashkëpunimin e shkëlqyeshëm që Kosova ka zhvilluar përgjatë këtyre viteve me SHBA-të. ”Në bisedë me përfaqësuesit e BE-së ishte e domosdoshme të jem edhe në vizitë zyrtare me SHBA, ku kisha kënaqësinë të bisedoj me zyrtarë të lartë të Departamentit të Shtetit për... 

Jo vetëm Kadare, por ka edhe shqiptarë të tjerë kandidatë për NOBEL

Nga Skënder Sadri KAPITITë thuash se nuk është vetëm Kadereja por ka edhe shqiptarë të tjerë dijetarë, shkrimtarë, artistë, filozofë e intelektualë të tjerë të aftë dhe meritorë për kandidat për Çmim NOBEL, kjo nuk është herezi, por pëkundrazi është realitet dhe krenari e madhe kombëtare, pasi kombi ynë shpirtmadh ka të tillë dhe nuk është vetën një apo vetëm... 

Haxhi Krasniqi kampion bote – mbanë tashmë rripat IBO dhe WBA

Haxhi Robin Krasniqi i ka dhënë fund kundërshtarit të tij pas vetëm tre raundeve. Haxhi Robin Krasniqi është kampioni i ri në peshën gjysmë të rëndë, në IBO dhe WBA. Pas dy dështimeve në vitet  2013 dhe 2015, Haxhi Robin Krasniqi është kthyer sonte për një luftë të tretë për titullin e kampionit të botës. Në kuadër të kategorisë gjysmë të mesme, Robin... 
© 2021 KosovaLindore · RSS · Designed by Theme Junkie · Powered by WordPress
ShqipEnglishDeutsch