Home » Archive for 15 Tetor, 2020

Miroslav Lajçak: Asociacioni duhet të formohet, jeni zotuar në vitin 2015

Përfaqësuesi Posaçëm i Bashkimit Evropian për Dialogun Prishtinë – Beograd Miroslav Lajçak ka mbajtur konferencë për medie pas vizitës që ka bërë në Kosovë. Me këtë rast ai tha se Asociacioni i komunave me shumicë serbe duhet të formohet pasi siç tha ai kjo është nënshkruar në vitin 2015. Sipas tij, çdo marrëveshje Kosovë-Serbi duhet të jetë kompromis dypalësh. “Themelimi... 

Kryetari i Komunës së Buajnocit i shoqëruar nga zëvendësi i tij vizituan Maqedoninë e Veriut

Kryetari i Komunës së Buajnocit, Nagip Arifi dhe zëvendësi i tij Shqiprim Musliu patën takime të ndara me zv.kryeministrin e parë të Republikës së Maqedonisë së Veriut, Artan Grubin dhe Ministrin e Punëve të Jashtme, Bujar Osmanin. Postimi i z. Arifi në profilin e tij në facebook: Sot në takime të ndara së pari me zv/Kryeministrin e parë të Republikës së Maqedonisë... 

Kosova dhe politika e lidershipi

“Pesimisti ankohet për erën, Optimisti pret që të pushojë;,Realisti rregullon velat.”  Ali Hertica  Humanizmi shpreh thellë ,besimin dhe mundësitë e arsyes,të bëjnë përshtypje të thellë. Njëkohësisht,ajo që thuhet për njërin,mund ta thuash edhe për tjetrin. Të dytë të japin një pamje njerëzore,ku të kuptuarit ,arsyeja dhe morali janë themelore... 
© 2021 KosovaLindore · RSS · Designed by Theme Junkie · Powered by WordPress
ShqipEnglishDeutsch