Home » Archive for 23 Tetor, 2020

Doli nga shtypi libri psikologjik “FUQIA E FJALËS”

(Ese nga setencat e mia psikologjike)  Libri i sapobotuar psikologjik i psikologes Lule Alidema ka këtë përmbajtje: Tema aktuale nga përditshmëria, shtjellim i disa çrregullimeve psikologjike që janë më të shprehura nëpër popull, që shpesh i posedojmë dhe në mungesë informimi nuk i njofim si çrregullime dhe nuk i trajtojmë, gjë që duhet trajtuar, si dhe tema nga përjetimet... 

Apeli i mjekes/ “Neglizhenca më e vogël mund t’ju kushtojë jetën”

Ministrja e Shëndetësisë dhe Mbrojtjes Sociale, Ogerta Manastirliu, në rubrikën e pyetjeve të ngritura nga qytetarët për COVID-19, ka publikuar mesazhin e prof. Silva Bala nga spitali COVID 2. Në përgjigjen e saj, mjekja e njohur thekson se shëndeti është gjeja më e çmuar që ka secili prej nesh ndaj dhe në këtë kohë pandemie kujdesi për të duhet të jetë i shtuar. Pyetjes... 

Një vlerësim kritik

Ali Hertica  Demokracia perëndimore është shprehja politike e projektit perëndimor-liberal të modernitetit dhe për këtë arësye në pretendimet universale të këtij projekti. Në luftën ideologjike midis Lindjes dhe Perëndimit, ajo është ilustruar në anën perëndimore kundër pretendimeve superiore të demokracisë socialiste në botën komuniste. Pas rënies së tij në... 
© 2021 KosovaLindore · RSS · Designed by Theme Junkie · Powered by WordPress
ShqipEnglishDeutsch