Home » Archive for 25 Tetor, 2020

Çamëria gurëthemeli i Shqipërisë etnike dhe i shtetit Komb të shqiptarëve

Nga Azgan Haklaj Përpara se të rrembejmë flamurin e “patriotizmit” për qellime konjukturale, kapitali politik, favore e kompromise postesh e tenderash duhet të kujtojmë më në fund se Çeshtja Çame është sot e gjithë kohën problem madhor kombëtar për të gjithë shqiptarët e ndarë me kompasin e metrin e djallit në pesë shtete të Ballkanit.Duhet pra së pari ti... 

UÇK e të gjithë shqiptarëve

Nga Skënder Sadri KAPITIJam UÇK,Jam ushtria gjithshqiptareLe ta dijë krejt EuropaEdhe e gjithë BotaSe UÇK i ka dal për zotKëtyre trojeveDhe po i mbron këto toka, Le ta mësojë krejt njerëzia,Se UÇK,Është gjithë Kosova e Shqiptaria E shqiptarëve është KosovaE tyre ka qenë dhe do të jetëGjithmonë, dhe sa të rrojë Bota. Jam UÇK,Jam shqiptaria e historia,Jam ushtria... 
© 2021 KosovaLindore · RSS · Designed by Theme Junkie · Powered by WordPress
ShqipEnglishDeutsch