Home » Archive for 27 Tetor, 2020

Kryetari i Këshillit Kombëtar Shqiptar – Faleminderit Ministër Zemaj

Sot kryetari i Këshillit Kombëtar Shqiptar, Ragmi Mustafa përmes një shkrese zyrtare, ka falënderuar Ministrin e Shëndetësisë së Republikës së Kosovës, z.Armend Zemaj për krijimin e kushteve të specializimit në degë të ndryshme të mjekësisë edhe për kandidatët nga Lugina e Preshevës. Mes tjerash, në shkresën e dërguar, kryetari Mustafa u shpreh: “Më lejoni që... 

Opinion: E shkuara nuk kthehet e të ardhmes duhet ti prijësh

Nga Azgan Haklaj Panorama blu nuk duhet të imitojë mavinë e Sulltan Ramës Fatmir Gerdeci (Çernobilli), duhet të largohet vetë, ky kal troje i opozitës s’duhet të ketë vend në ekipin e PD- sëPartia Demokratike e Shqipërisë ia “besoj” përzgjedhjen me mënyrën e pagëzuar me emërtesën fyese seleksionim apo skualifikim të mbi 3600 kandidaturave për deputet... 

Ftesë – Ceremonia e hapjes së Projektit READ

Të nderuar, Kemi kënaqësi të madhe T’ju ftojmë të merrni pjesë në çeljen zyrtare të projektit READ – Rrjeti Regjional për Diversitet Kulturor, që do të mbahet në Europe House më 28.10.2020, në orën 11:00. Duke pasur parasysh situatën me virusin Korona, Ju mundësojmë që ta ndiqni ngjarjen drejtpërdrejti dhe online në kanalin YouTube të Europe House dhe në profilin... 

Referendumi si një opsion korrigjimi

Ali Hertica  Pabarazia e pushtetit që vazhdon të ekzistojë në një demokraci përfaqësuese, edhe nëse përpiqet ta fshehë atë, duket e pashmangshme për sa kohë që qytetarët nuk shprehin fuqizimin e tyre politik në mënyrë më të sigurt dhe efektive. Në një numër të madh të demokracive, bëhen përpjekje për të korrigjuar mangësitë e lartpërmendura duke futur elemente... 
© 2021 KosovaLindore · RSS · Designed by Theme Junkie · Powered by WordPress
ShqipEnglishDeutsch