Home » Archive for 28 Tetor, 2020

Valon Murati: Korrigjimi i kufirit me Serbinë nuk është ndarje e Kosovës por shkëmbim territorial

Kryetari i Lëvizjes për Bashkim, Valon Murati ka ripërsëritur se e vetmja zgjidhje e përhershme e problemit shqiptaro-serb është ndryshimi i kufijve dhe se korrigjimi i kufirit me Serbinë nuk është ndarje e Kosovës por shkëmbim territorial. “E vetmja zgjidhje e problemit në mes të Kosovës dhe Serbisë është ripërcaktimi i kufijve, zbatimi i të drejtës për vetëvendosje... 

Të rrezojmë Sulltanin që të ikë Ayatollahu

Nga Azgan Haklaj Është koha të nxjerrim në pension politik Ramën dhe BerishënShqipëria si asnjë vend tjetër ish komunist ka mbetur peng i politikës së vjetër komunisto- bizantine e për më tepër tash së fundi  i është shtuar edhe dimensioni neootomanist Erdoganist dhe shpikja e dyshes sundimtare Rama – Berisha e rajonizimit të politikës përmes puçit kushtetues... 

Politikanët dhe disa zyrtarë policor të korruptuar janë fatkeqësia e vendit

Ali Hertica  Kosova nuk e merr korrupsionin mjaft seriozisht,dhe kjo është shumë e dëmshme,mos besimi i qytetarëve në qeveri dhe sundimi i ligjit po bie dhe sistemi demokratik i dobësuar është pak i aftë të luftojë korrupsionin. Jo vetëm qytetarët por edhe të gjitha institucionet e shetit kanë nevojë për një klimë të qëndrueshme sociale për të... 
© 2021 KosovaLindore · RSS · Designed by Theme Junkie · Powered by WordPress
ShqipEnglishDeutsch