Home » Archive for 3 Nëntor, 2020

Vuçiq sulmon Kamberin: Në Kosovë deputeti serb që flet si Kamberi do të arrestohet

Presidenti i Serbisë, Aleksandar Vuçiq, i është përgjigjur deputetit shqiptar, Shaip Kamberi, për fjalimin e javës së kaluar në parlamentin serb, gjatë të cilit akuzoi drejtuesit e shtetit atje për krimet e viteve ’90-ta dhe për autoritarizëm në politikëbërjen e ditëve të sotme. Në një konferencë për media që e ka mbajtur të hënën, Vuçiq, që kontrollon shumicën... 

TË GJEJMË ARËSYEN PËR T’I MBAJTUR LARG SHQETËSIMET PSIKOLOGJIKE NGA KJO LUFTË BIOLOGJIKE- COVID-19

Lule Alidema, Psikologe  * Situata me covid-19 vetëm sa po vjen e po rëndohet!  Duket qartë se sa po përparon këto ditë.  Numri i të prekurve me virus është shumë i lartë, nuk dijmë saktë kush është i infektuar e kush do infektohet!  Rrethi aq është ngushtuar saqë vështirë të menagjohet.  * Konfuzion deri në ekstrem!  Gati nëntë... 

Luftimi i korrupsionit një sfidë të madhe

Ali Hertica  Grupi i Bankës Botërore e konsideron korrupsionin një sfidë të madhe për qëllimet e saj binjake për t’i dhënë fund varfërisë ekstreme deri në 2030 dhe për të rritur prosperitetin e përbashkët për 40 përqind të varfër të njerëzve në vendet në zhvillim.  Korrupsioni ka një ndikim joproporcional te të varfrit dhe më të prekshmit, duke... 
© 2021 Kosovalindore.com · RSS · Designed by Theme Junkie · Powered by WordPress
ShqipEnglishDeutsch