Home » Archive for 8 Nëntor, 2020

Akuza në mes Ramës dhe Bashës për raportin e Dick Martyt

Debati virtual lidhur me miratimin e raportit të Dick Marty, ka vazhduar edhe sot në mes kryeministrit të Shqipërisë, Edi Rama dhe kryetarit të Partisë Demokratike, Lulzim Basha. Ky i fundit tha se Rama bën zëdhënësin e Beogradit. Kurse, Rama ka pyetur Bashën nëse është e vërtet se ka përdorur maskë qysh atëherë, kur merrte në pyetje shqiptarët për llogari të zotit Dick. “Pse... 

Ku ka këngë lirie rrinë pranë roje një tiran

Nga Azgan Haklaj Shqiptarët nuk e rrëzuan diktaturën për të sjellë në pushtet neodiktatorë e feudalë politik  Prememorie drejtuar të gjithë demokratëve të Shqipërisë, të përndjekurve politikë, pronarëve, rinisë studentore, shoqërisë civile dhe trupit diplomatik të akredituar në Republikën e Shqipërisë.Të nderuar miq!Ju drejtohem me këtë memorie për të... 

Opinion: Kosova, detyrimisht në zgjedhje të parakohshme

Nga Skënder Sadri KAPITIKosova sot realisht është në një ngërç politik e demokratik. Falë demokracisë daljen nga ky udhëkryq e bëjnë vetëm zgjedhjet e parakohshme dhe jo me aventura politike, as me garnitura të gërrditshme dhe as me arnime politike.Sot është urgjencë kombëtare fjala dhe vendimmarrja popullore, janë zgjedhjet e parakohshme si domosdoshmëri, pasi çdo kush sot... 
© 2021 Kosovalindore.com · RSS · Designed by Theme Junkie · Powered by WordPress
ShqipEnglishDeutsch