Home » Archive for 9 Nëntor, 2020

Ish-Presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi ka hedhur poshtë të gjitha pikat e aktakuzës kundër tij

Ish-Presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi sot, përveç deklarimeve në pyetjet e drejtëpërdrejta nga gjykatësi i procedurës paraprake, kishte vendosur të mos flasë para trupit gjykues të Dhomave të Specializuara në Hagë.Kjo pasi që ekipi i tij i avokatëve i përbërë nga amerikanë, britanikë e kosovarë, do ta ndjekë strategjinë tipike mbrojtëse amerikane, ku avokatët flasin... 

Jakup Krasniqi deklarohet i pafajshëm para gjykatësit të procedurës paraprake në Dhomat e Specializuara në Hagë

Ish-zëdhënësi i Ushtrisë Çlirimtare të Kosovës, Jakup Krasniqi, është paraqitur sot në sallën e gjyqit në kuadër të Dhomave të Specializuara në Hagë.Kjo është seanca e parë ndaj Krasniqit, pasi të njëjtit i është konfirmuar aktakuza më 26 tetor 2020, sipas njoftimit të Dhomave të Specializuara.“Po një pjesë e kam marrë me 4 nëntor, kurse pasi kam ardhur në burgun... 

VETING-u në Shqipëri dhe Gjykata Speciale në Kosovë erdhën si rezultat i dështimit të sistemit të drejtësisë

Nga Skënder Sadri KAPITI Si Gjykata Speciale në Kosovë ashtu edhe VETING-u në Shqipëri erdhën si rezultat i paaftësisë dhe mosdëshirës së politikës dhe të politikanëve shqiptarë për të ndërtuar një shtet ligjor e demokratik të vërtetë. Si Gjykata Speciale në Kosovë ashtu edhe VETING-u në Shqipëri erdhën si imponim nga ndërkombëtarët nisur nga shqetësimi dhe ... 

Socializmi demokratik mund të mbrojë politikën revolucionare

Ali Hertica  Socializmi demokratik është një filozofi politik që mbështet demokracinë politike brenda një ekonomie në një shoqëri familjare, me një theks të veçantë në një demokraci ekonomike, demokraci në një punë e-punë për punë të punës që duhet të punojë në vendin e-punës në vend të e-punës në vend të e-punës në vend të punës në internet një... 
© 2021 Kosovalindore.com · RSS · Designed by Theme Junkie · Powered by WordPress
ShqipEnglishDeutsch