Home » Archive for 10 Nëntor, 2020

Peshevë: Masat që ka ndërmarrë Shtabi Komunal për Situata të jashtëzakonshme

Shtabi Komunal për Situata të Jashtëzakonshme mbanë mbledhjen e tij të rregullt Në mbledhjen e mbajtur sot më datë 10 Nëntor 2020, Shtabi Komunal ka analizuar situatën momentale lidhur me pandeminë, ku në bazë të raportit të dhënë nga drejtori i Shtëpisë së Shëndetit dhe pas shumë diskutimeve, ka nxjerrë këto konkluzione: – Shtabi Komunal për S.J. në Preshevë... 

Drecun: Gjykata Speciale është duke funksionuar me të dhëna të marra nga ne

Kryetari i Komisionit Parlamentar për Kosovën në Serbi dhe propaganduesi serb i regjimit të Millosheviqit, Milovan Drecun dje në emisionin e mëngjesitnë televizionin serb TV HAPPY ndër tjerash deklaroi: “ Në bazë të ndodhive, në bazë të lokacioneve, në bazë të asaj që po e shoh që është prioritet i Prokurorisë Speciale (burgimet ilegale, arrestimet, keqtrajtimet…),... 

Kadri Veseli në Gjykatën Speciale: Në të gjithat pikat, deklarohem me bindje se jam plotësisht i pafajshëm

Ish kryetari i Partisë Demokratike të Kosovës, Kadri Veseli, në paraqitjen e tij të parë para Dhomave të Specializuara, është deklaruar i pafajshëm.Në pyetjen e gjyqtarit në lidhje me 10 aktakuzat me të cilët Veseli ngarkohet, njëjtë sikur ish presidenti Thaçi dhe kryeparlamentari Krasniqi, se si deklarohet ai, Veseli ka thënë shkurt: “I dëgjova dhe i kam... 

BESNIK MUSTAFAJ “HISTORIA SI NJË MUSHKË” – LIBËR I RI

F T E S Ë   V I R T U A L E Të nderuar miq të Librit! Në pamundësi për të qenë të gjithë bashkë në promovimin e librit të ri “Historia si një mushkë”të shkrimtarit Besnik Mustafaj, ju ftojmë, nëpërmjet kësaj ftese, të na ndiqni nëpërmjet facebook-t, në adresën Botimet Toena.E mërkurë – 11... 
© 2021 Kosovalindore.com · RSS · Designed by Theme Junkie · Powered by WordPress
ShqipEnglishDeutsch