Home » Archive for 13 Nëntor, 2020

Vlerat e larta kombëtare e demokratike të Luftës së UÇK-së përballë politikës së antivlerave

Nga Skënder Sadri KAPITIUshtria Çlirimtare e Kosovës lindi si domosdoshmëri kombëtare për mbrojtjen, lirinë dhe për çlirimin kombëtar të Kosovës kundër barbarisë dhe genocidit serb, genocid të cilin Serbia e ka ushtruar kundër shqiptarëve që prej 150 vitesh.UÇK është Ushtria më e re në Europë , dhe në kohën e Luftës ishte aleatja dhe këmbesoria e NATO-s në Luftë kundër... 

Politikanët shpejt gjejnë “prova” për diçka që justifikon

Ali Hertica  Për të gjithë ata që kanë një zemër për demokracinë tonë, është e rëndësishme të bëjmë një dallim etik, ose siç e ka thënë Aristoteli, problemi në demokraci.Pavarësisht nëse janë neo-liberalë, tipa al-djathtas, neo-fashistë, me të gjitha këto klube të ndryshme, fanatiku konservator përpiqet të abuzojë me një sistem shtypës për të fituar... 
© 2021 Kosovalindore.com · RSS · Designed by Theme Junkie · Powered by WordPress
ShqipEnglishDeutsch