Home » Archive for 16 Nëntor, 2020

Në Kizhevak të Serbisë, janë gjetur sot mbetje mortore që besohet se janë të shqiptarëve të vrarë gjatë luftës në Kosovës

Drejtori i Institutit të Mjekësisë Ligjore të Kosovës, Arsim Gërxhaliu në një lidhje direkte në emisionin “Imazh” të RTK-së nga Kizhevaku i Serbisë, aty ku janë gjetur sot mbetje mortore e që besohet se janë të shqiptarëve të vrarë gjatë luftës në Kosovës, ka folur për zhvillimet e fundit. “Sot ekipi mjekësor më lajmëroi se kanë hasur mbetje mortore dhe ne... 

Filozofia dhe Politika

Ali Hertica  Çfarë është politika është një filozofisë politike. Përgjigja për këtë  do të përcaktojë kryesisht se si një autor zhvillon një filozofi politike. Sidoqoftë, në politikë, ne kryesisht mendojmë për sisteme ose institucione politike, të tilla si parlamenti, partitë politike ose sundimtarët. Në mënyrë që të mbajnë temat e filozofisë politike... 
© 2021 Kosovalindore.com · RSS · Designed by Theme Junkie · Powered by WordPress
ShqipEnglishDeutsch