Home » Archive for 18 Nëntor, 2020

Kosova fitoi ndaj Moldavisë me rezultat 1-0

Kosova i ka dhënë fund në Nations League me fitore në “Fadil Vokrri”, duke e mposhtur 1-0 Moldavinë. Kjo është fitorja e parë e ‘Dardanëve’ pas 10 ndeshjeve me radhë, ku kishte pësuar tetë humbje dhe ka barazuar dy herë. Pas ndeshjes, ka folur edhe heroi i Dardanëve, Lirim Kastrati, golashënuesi i vetëm në këtë mbrëmje. “Shyqyr që pas 10 ndeshjeve... 

Shqipëria fiton ndaj Bjellorusisë, pritet të luajë në Ligën B

Shqipëria nga sezoni i ri i Ligës së Kombeve do të luajë në Ligën B. Këtë e ka siguruar në ndeshjen e fundt, ku ka fituar ndaj Bjellorusisë me rezultat 3-2. Shqipëria ka avancuar dhe ka thelluar epërsinë me dy golat e Sokol Cikalleshit, ndërsa bjellorusët kanë ngushtuar epërsinë me golin e Maksim Skavysh. Rezultatin në 3-1 e ka ngritur Rey Manaj me një gol të bukur... 

Gjykata speciale në Hagë, avokatët paralajmëruan kërkesa për lirim me kusht

Në paraqitjen e dytë para Dhomave të Specializuara në Hagë të ish-krerëve të Ushtrisë Çlirimtare të Kosovës, nga avokatët u paralajmërua kërkesa për lirim me kusht. Mbrojtja kërkoi nga Prokuroria që të tregojë arsyet e mbajtjes në paraburgim për katër të akuzuarit. Aty u bë e ditur se seanca e radhës rreth ecurisë së çështjes ndaj Thaçit, Veselit, Krasniqit e Selimit... 

Kafiteria “The Club” në Preshevë, mbyllet vullnetarisht shkaku i pandemisë

Shtabi komunal për gjendje të jashtëzakonshme i Komunës së Preshevës, në mbledhjen e djeshme ka marrë vendim për shkurtimin e orarit të lokaleve që ofrojnë shërbime në fushën e gastronomisë. Pas rëndimit të gjendjes epidemiologjike në Preshevë, Shtabi komunal për gjendje të jashtëzakonshme në Preshevë ka vendosur të rikthejë gjendjen e jashtëzakonshme në territorin... 

Borgjezia të heqë dorë nga besimi në sistemin politikë

Ali Hertica  Sigurisht që spekulimet kanë filluar të rriten. Numri i sondazheve po rritet gjithashtu me shpejtësi. Tashmë ka shumë debate në media rreth kandidatit më të përshtatshëm për krytar shtei. Për të fituar favorin e votuesit, partitë e ndryshme përpiqen të tejkalojnë njëra-tjetrën në masat shtrënguese. Goditja duhet të bjerë atëherë bëhet e qartë se... 
© 2021 Kosovalindore.com · RSS · Designed by Theme Junkie · Powered by WordPress
ShqipEnglishDeutsch