Home » Archive for 24 Nëntor, 2020

Partia politike kundrejt grupit të veprimit

Ali Hertica  Një parti politike është një grup njerëzish që janë bashkuar në bazë të parimeve të përbashkëta politike, me qëllim që të marrin pjesë në qeveri. Partitë politike përpiqen të fitojnë vende në parlament, këshillin bashkiak, Këshillin ose bordin e ujit përmes zgjedhjeve. Përveç kësaj, ka një numër vendesh në Parlamentin Evropian. Në këtë mënyrë... 

Ministri Cakaj ka pritur sot deputetin shqiptar në parlamentin serb dhe Kryetarin e PVD-së, z.Shaip Kamberin

Takimi i sotëm, sipas z.Cakaj ishte brenga rreth pasivizimit të adresave të shqiptarëve në Luginë të Preshevës por edhe projektet e reja për Luginën. Postimi i ministrit Gent Cakaj: “Edhe një takim shumë i dobishëm me një prej përfaqësuesve të dalluar politik të Luginës së Preshevës, z. Shaip Kamberi! Biseduam edhe për ndërmarrjen e disa veprimeve shtesë... 
© 2021 Kosovalindore.com · RSS · Designed by Theme Junkie · Powered by WordPress
ShqipEnglishDeutsch