Home » Archive for 26 Nëntor, 2020

Malësia e Gjakovës ripërtërin veten si ulliri shekullorë rrënjët e tij

Nga Azgan Haklaj Zbardhja e dosjes Tropoja çliron nga pengu drejtesinë, paqen sociale, demokracinë dhe të ardhmen Viti i zi 1997-të, i cili na kujton vitin e mbrapshtë të Kadaresë, kur bandat e Haxhi Qamilit të frymëzuara nga Kleriku fondamentalist e filoturk Musa Qazimi e të sponsorizuara me paratë e sherbimeve të fshehta serbo- turko- greke me parullën “duam babën”... 

Kualicionet e detyrueshme për udhëheqje dhe pazaret poltike

Ali Hertica  Politika mund të përdoret për të shpjeguar politikën dhe performanca të arritura të përgjegjëshëme. Sipas teorisë së menaxhimit politik dhe administrativ, rezultatet nuk mund të ndahen nga proceset politike dhe llogaridhënies veç e veç. Prandaj, qeveria duhet të shpjegoj se si rezultatet janë arritur të përgjegjëshëme para qytetarëve të Kosovës,që... 

Shaip Kamberi vendos flamurin shqiptar në Kuvendin e Serbisë

Deputeti shqiptar në Kuvendin e Shqipërisë, Shaip Kamberi, e ka marrë me vete flamurin e Shqipërisë, duke e vendosur pranë atij të Serbisë gjatë seancës së sotme në Kuvendin e Serbisë. Kryetari i Kuvendit të Serbisë, Ivica Daçiq ka reaguar shpejt ndaj këtij veprimi të deputetit shqiptar, duke i kërkuar atij që ta hiqte flamurin kuqezi. “Nëse nuk ka kaq shumë tonifikim…”,... 
© 2021 Kosovalindore.com · RSS · Designed by Theme Junkie · Powered by WordPress
ShqipEnglishDeutsch