Home » Archive for 27 Nëntor, 2020

Ivica Daçiq e vlerëson si provokim shfaqjen e flamurit shqiptar nga Kamberi

Kryetari i Kuvendit të Serbisë, Ivica Daçiq, deklaroi sot se shfaqja e flamurit kombëtar në parlamentin serb është një “provokim i qëllimshëm” i deputetit Shaip Kamberi me qëllim që të vërehet në publik. “Më vjen mirë që Kamberi vendosi edhe flamurin e Serbisë, sepse ai rrallë e bën atë. Por, në një farë mënyre, kjo është një “uverturë” për Ditën e... 

Emocionet nuk duhet domosdoshmërisht të jenë armiq të arsyes

Ali Hertica  E vetmja avantazh është se ne nuk mund të argumentojmë rreth politikës. Lumtur dhe mire. Nëse sjell një grimë politikë në një aheng familjar gjatë kafesë, shanset janë që mosmarrëveshja më e vogël të kthehet në një argument të furishëm. Asgjë nuk është më ‘e ndjeshme’ sesa politika. A nuk është politika vetëm çështje argumentesh... 
© 2021 Kosovalindore.com · RSS · Designed by Theme Junkie · Powered by WordPress
ShqipEnglishDeutsch