Home » Archive for 30 Nëntor, 2020

Fatmir Limaj: Pa Thaçin, Krasniqin, Veselin, Selimin nuk do të kishte UÇK

Kryetari i Nismës Socialdemokrate, Fatmir Limaj, në emisionin “Debat” në RTK ka folur për procesin e tij gjyqësor në Hagë, para 15 viteve dhe proceset gjyqësore të EULEX-it, si dhe për zhvillimet në vend. “Pa këta njerëz, Thaçin, Krasniqin, Veselin, Selimin e të tjerët nuk do të kishte UÇK dhe pa UÇK nuk do të kishte liri”, ka thënë Limaj. Ai ka thënë se është... 

Zgjedhjet në Podujevë vertetuan ato se çfarë unë kisha paralajmëruar që prej një viti

Nga Skënder Sadri KAPITI Nuk po zgjatem shumë në ato se çfarë kam shkruar e botuar më herët dhe më parë, por shkurtimisht po paraqes me pika ato se Vota e qytetarëve të Podujevës  vulosi dhe vertetoi jolegjitimitetin e qeverisë  Hoti, vertetoi atë se humbësit e mëdhenj janë Hoti, Mustafa, Veliu, H.Rugova me kompani dhe jo Vjosa Osmani dhe as të dëbuarit, të zhgënjyerit... 

Politika aktuale primitive dhe shkatërruese

Ali hertica  Politika duket se drejtohet kryesisht nga konsideratat financiare dhe / ose potencialet financiare. Në disa vende, këta të fundit mund, duke financuar kandidatë, të ndikojnë në zgjedhjet në favor të tyre dhe (bashkë) të përcaktojnë politikat.Kjo lloj politike është e dëmshme sepse lë shumë njerëz në të ftohtë ose nuk trajtojnë ose nuk trajtojnë njerëzisht... 
© 2021 Kosovalindore.com · RSS · Designed by Theme Junkie · Powered by WordPress
ShqipEnglishDeutsch