Home » Archive for 4 Janar, 2021

TAKIMI IM I PAHARRUAR ME DOM NIKOLLË MAZRREKUN, RREFIMI MBI RIVARROSJEN E TË VËLLAIT

Skender Thaçi Ishte fillim i vitit 1993, Shqipëria sapo kishte filluar të ndjejë erën e demokracisë, frika kishte filluar t’i lërë vend besimit të brishtë. Levizjet brenda vendit ishin lehtësuar, kushëriri im nga Sakati Mani më takon dhe më thotë se kishte qenë në Shkodër. Takimi me njerëzit që kishin vuajtur nën diktaturë ishte gjëja e parë që dëshmonte ikjen... 
© 2021 Kosovalindore.com · RSS · Designed by Theme Junkie · Powered by WordPress