Home » Archive for 6 Janar, 2021

SHBA: Pezullohen seancat në Senat, shkaku i tensioneve mes policisë dhe protestuesve

Seancat në Dhomën e Përfaqësuesve dhe në Senat janë pezulluar si pasojë e përshkallëzimit të përleshjeve midis protestuesve pro-presidentit amerikan, Donald Trump dhe policisë në ndërtesën e Capitolit. Ligjvënësit në të dy Dhomat ishin mbledhur për ta konfirmuar zgjedhjen e demokratit Joe Biden për president të ardhshëm amerikan, një rezultat ky që po kundërshtohet... 

Vjosa Osmani ka shpërndarë Kuvendin e Kosovës dhe i ka caktuar zgjedhjet për 14 shkurt

Ushtruesja e detyrës së presidentes, Vjosa Osmani ka shpërndarë Legjislaturën e shtatë të Kuvendit të  Kosovës dhe i ka caktuar zgjedhjet parlamentare të parakohshme për 14 shkurt. “Duke u bazuar në përgjegjësitë kushtetuese dhe Aktgjykimin e Gjykatës Kushtetuese Nr. KO-95/20, si dhe pas diskutimit me partitë parlamentare dhe Komisionin Qendror të Zgjedhjeve, u.d. Presidentja,... 

Erdogan pret Ramën: Shqiptarët janë vëllezërit tanë

Kryeministri Edi Rama ndodhet në Turqi në një vizitë dy ditore. Kryeministri shoqërohet në këtë vizitë nga ministri Punëve të Brendshme Bledi, Çuçi, ajo e transporteve dhe infrastrukturës Belinda Balluku, ministria e arsimit Evis Kushi, zëvendës ministri punëve të jashtme Gent Tare si dhe drejtori policisë së shtetit Ardi Veliu. Në një konferencë të përbashkët u... 

Lidershipi autokratik në demokraci

Ali Hertica  Një anije pa kapiten është e dobët dhe gjithmonë do të dalë jashtë kursit. Një udhëheqës është gjithashtu i rëndësishëm për organizatat për të përcaktuar drejtimin drejt misionit dhe vizionit të përshkruar. Udhëheqja autokratike është një stil që siguron që organizatat të përpiqen për rezultate praktikisht të pa të metë. Fjala “autokratike”... 
© 2021 Kosovalindore.com · RSS · Designed by Theme Junkie · Powered by WordPress
ShqipEnglishDeutsch