Home » Archive for 10 Janar, 2021

BOTOHET KALVARI I VUAJTJEVE TË FAMILJES SË MONS. DR.ZEF OROSHIT NËN KOMUNIZEM DHE DOSJA E TIJ

LEONORA LAÇI Botohet libri “Një jetë i përgjuar” Dosja e Sigurimit të mons. dr.Zef Oroshit nga Shtëpia Botuese Volaj, Shkodër. Në “Dy fjalë për lexuesin”,  përgatitësi dhe botuesi i këtij botimi, biografi i monsinjor Oroshit,  publicisti Tomë Mrijaj shkruan mes të tjerash:-“Sa më e madhe lufta kundër tij, shpifjet kundër tij, aq më shumë i shtohej zelli... 

Mediat serbe: Shqiptarët përmes Ajovës do të përfshihen në këmbësorinë e NATO-s

Mediat serbe shkruajnë se shqiptarët e Kosovës do të realizojnë ëndrrën e tyre ushtarake nga marsi, sepse ata do të përfshihen në këmbësorinë e NATO-s përmes Gardës Kombëtare të Iowas. Gazeta serbe “Politika” shkruan se pjesëtarët e Forcës së Sigurisë së Kosovës (“Ushtrisë së Kosovës”) do të bëhen pjesë e misioneve paqeruajtëse të Aleancës në Irak dhe... 

​Lutfi Haziri: Kandidatët e LDK-së për deputetë me integritet të lartë njerëzor

Kryetari i degës së LDK-së në Gjilan, njëherit nënkryetar i kësaj partie, Lutfi Haziri, ka mbajtur takime të ndara me strukturat e partisë, përfshirë kryesinë, kryetarët e nëndegëve, Forumin e Gruas dhe Forumin e Rinisë. Qëllimi i takimeve ka qenë mobilizimi për fazën e parë të përgatitjeve për zgjedhjet parlamentare, të cilat do të mbahen me 14 shkurt. Haziri citohet... 

Mbështetje e fuqishme për personalitete me dinjitet kombëtar

Nga Prof.dr. Eshref Ymeri Më ka lënë mbresa të thella analiza me titull “Thirrje për ndërgjegjësim e veprim: Të mbështetet vizioni i Znj. Osmani për çmontimin e korrupsionit dhe shtetit privat e tribal”, e botuar në internet më 27 nëntor 2020. Autor i kësaj analize, të cilën e pata hedhur në rojtinën e kompjuterit tim, është zotëria i nderuar Skënder Kapiti, analist... 
© 2021 Kosovalindore.com · RSS · Designed by Theme Junkie · Powered by WordPress
ShqipEnglishDeutsch