Home » Archive for 16 Janar, 2021

KOMUNA E BUJANOCIT: VAKCINIMI I QYTETARËVE KUNDËR COVID 19 DO TË FILLOJË NGA JAVA E ARDHSHME

Shtabi për Situata të jashtëzakonshme i komunës së Bujanocit në mbledhjen e saj të mbajtur më 16.01.2021 ka shqyrtuar kërkesën e Ministrisë së Administratës Shtetërore dhe Vetqeverisjes Lokale për hapjen e pikave për imunizim kundër COVID 19. Me këtë rast, anëtarët e Shtabit për Situata të jashtëzakonshme kanë caktuar objektin e Fakultetit Ekonomik të Suboticës, paralelja... 

Viola Von Cramon: BE-ja t’i reagojë Beogradit për pezullimin e adresave të shqiptarëve

Raportuesja për Kosovën në Parlamentin Evropian, Viola Von Cramon ka reaguar për çështjen e pezullimit të adresave të shqiptarëve që banojnë në Serbi. Von Cramon ka replikuar në postimin e kryetarit të Preshevës, Shqiprim Arifi i cili ka shkruar se pezullimi i adresave të shqiptarëve në Serbi është sistematike. “Ky është një problem i madh dhe duhet të adresohet... 

Morali dhe përgjegjshmëria e lartë kombëtare e Presidentëve META në Shqipëri dhe OSMANI në Kosovë

NGA Skënder Sadri KAPITIPër herë të parë në Shqipëri Presidenti aktual z. Ilir Meta është President i cili nuk komandohet nga partitë politike por nga Ligji e Kushtetuta; për herë të parë Shqipëria ka një President i cili e kryen detyren fisnike dhe rolin e Kryetarit të Shtetit si një detyrë e unitetit kombëtar dhe mbi partitë politike.“Opozita” dhe Kundërshtari më i... 
© 2021 Kosovalindore.com · RSS · Designed by Theme Junkie · Powered by WordPress