Home » Archive for 22 Janar, 2021

Amoraliteti dhe komploti hipokrit, politik e juridik kundër Albin KURTIT

Nga Skënder Sadri KAPITI Gjykata Themelore në Prishtinë   ndaj katër deputetëve të Lëvizjes Vetëvendosja (VV) i  ka dënuar  me kusht, me gjithsej pesë vjet burgim 4 deputetët e VV-së, ndër të cilët  Albin Kurtin dhe Albulena Haxhiun, duke i akuzuar për hedhje të gazit lotsjellës në seancën e Kuvendit të Kosovës dy vjet më parë  pse... 

Populizmi i vë njerëzit e mirë kundër elitës së keqe

Ali Hertica   Nga njëra anë keni njerëzit. Kjo është mirë, punon shumë dhe ka vlera të mira. Në anën tjetër është elita, e cila mund të jetë kulturore, ekonomike ose politike. dhe në fakt, të korruptuar, nuk e di se çfarë po ndodh dhe ka vetëm një sy për interesat e tyre “.”E mira kundër së keqes”, Rooduijn pajtohet. “Njerëzit e mirë... 
© 2021 Kosovalindore.com · RSS · Designed by Theme Junkie · Powered by WordPress
ShqipEnglishDeutsch