Home » Archive for 23 Janar, 2021

Vjosa Osmani: Nuk do të toleroj të abuzohet me KQZ-në

Ushtruesja e detyrës së presidentes së Kosovës, Vjosa Osmani ka deklaruar se dje në Komisionin Qendror të Zgjedhjeve u veprua me agjenda politike të cilat kanë lënduar procesin zgjedhor dhe integritetin e KQZ-së, gjë që nuk do të tolerohet nëse do të ndodh sërish. Osmani në një adresim në profilin e saj zyrtar në Facebook, ka thënë se në rast se ballafaqohemi sërish... 

Opinion – Riciklimi politik

Nue Oroshi Në politikën perëndimore ku demokracia është e zhvilluar ndodhë shumë rrallë riciklimi politik.Politikanët në botën perëndimore kur futën nëpër parti politike ata janë të vetëdishëm se cilit koncept politik i takon ajo parti politike prandaj me plot vullnet futën aty që ti qojnë përpara idetë e tyre politike.Unë ka 15 vite që jamë pjesë e CDU-së në Gjermani... 

Letër Drejtuar: Ambasadores së SHBA-ve, znj. Yuri Kim – Tiranë

(Me dëshirën e mirë, që këtë letër të mund t’ia përcillni dhe Presidentit të SHBA-ve, z. Joe Biden)   Znj. Ambasadore!   Që unë të iu bëj prezent hallet e popullit tim, siç unë e ndjej, si një pjesëtarë i thjeshtë  (pensionist), do të duheshin shumë faqe, por dhe “protokolli” i një letre, e cila i drejtohet një zyrtari/ je të lartë, si Ju, më “imponon”... 

Fitorja e LVV dhe Albin Kurtit do ishte fitore për të gjithë shqiptarët

Nga Skënder Sadri KAPITI  (Vazhdim  shkrimit të mëparshëm me titull “Amoraliteti dhe komploti hipokrit, juridik dhe politik kundër Abin Kurtit” Brezi i ri, intelektualë, media, elita qytetare dhe shoqëria civile shqiptare: ndergjegjsohuni, veproni dhe merrni persiper ndyshimin , ndëshkimin e së keqes dhe te këqijave kombëtare, shoqërore, ekonomike dhe... 
© 2021 Kosovalindore.com · RSS · Designed by Theme Junkie · Powered by WordPress