Home » Archive for 24 Janar, 2021

Ramush Haradinaj: Luginasve do t’u mundësohet realizimi i një të drejte të ligjshme

Kreu i Aleancës për Ardhmërinë e Kosovës (AAK), njëherësh kandidat për President, Ramush Haradinaj sot vizitoi Fushë Kosovën. Haradinaj aktivitetin e tij e nisi me vizitë te familja e Dëshmorit Naser Sekiraqa. “Dhembje, krenari e kujtime për të kaluarën tonë të lavdishme, motivim për të ndërtuar të ardhmen.” Poashtu kreu i AAK-së para strukturave të Aleancës në... 

Preshevë: Lëvizja për Reforma zgjedh Këshillin Qendror dhe Kryetarin e saj

Lëvizja për Reforma në mbledhjen e sotme të saj ka zgjedhur z. Sami Salihun për kryetar në mandatin 4 vjeçar të këtij subjekti politik. Postimi i plotë i deklaratës së LR-së: Të dashur qytetarë të Komunës së Preshevës. Të nderuar votues, përkrahës e mbështetës të Lëvizjes për ReformaRrugëtimi i jonë, për të finalizuar frymën tonë demokratike dhe reformatore,... 

Diaspora shqiptare në rrjedhat e politikës së Kosovës apo shko e eja si Adem Peja

Nue Oroshi Pas publikimit të listave të partive politike në Kosovë është vërejtur se gati secila parti politike në Kosovë në listat e saj kishte tre, katër apo pesë kandidat nga diaspora.Bëhet kjo për faktin së partitë tona u vetëdijesuan për rolin e diasporës shqiptare në Evropë apo për faktin e interesit të tyre për të marrë votat e diasporës kjo nuk ka shumë rëndësi.Rëndësi... 

Triumfi Kurti- Osmani në Kosovë dhe Basha-Kryemadhi në Shqipëri, i pashmangshëm

Nga Skënder Sadri KAPITI Gjykuar nga realiteti dhe nga fakti se ku dhe se sa  keq e rëndë ka precipituar gjëndja në Kosovë dhe  Shqipëri nga keqqeverisjet në Kosovë dhe të rilindjes socialiste në Shqipëri, fitorja e Kurtit dhe e Osmanit në Kosovë dhe ajo e Bashës dhe Kryemadhit, PD-LSI,  në Shqipëri janë të pashmangshme. Asnjë manovër e elitës politike... 

Dikush thoit, tjetri patkoit!?

Nga XHAVIT ÇITAKUDitë të ftohta janari po mbretërojnë këto ditë në Kosovë, por me gjakra të tensionit të lartë politik si asnjëherë më parë. Janë shpallur zgjedhjet dhe në të njëjtën kohë janë shpallur edhe listat e kandidatëve që do të garojnë për t’u zgjedhur si përfaqësuses të popullit në organin më të lartë legjislativ të vendit tonë. Në debate politike,... 

Kauza e Albin Kurtit dhe Vjosa Osmanit do të triumfojë

Nga Skënder Sadri KAPITI “Vazhdim   shkrimit …” Amoraliteti dhe komploti hipokrit, juridik dhe politik kundër Kurtit”. Kauza e Albinit Kurtit dhe  e Vjosa Osmanit do të triumfojë  sepse kauza e tyre është me moralin , me të drejtën dhe me të vërtetën kombëtare; kauza e tyre   është një kritikë... 
© 2021 Kosovalindore.com · RSS · Designed by Theme Junkie · Powered by WordPress
ShqipEnglishDeutsch