Home » Archive for 25 Janar, 2021

Quinti: Të ndalen sulmet dhe të respektohen vendimet për certifikim

Shtetet e QUINT-it, me anë të një deklarate të përbashkët, kanë kërkuar nga subjektet politike që të ndalin sulmet ndaj kryesueses së Komisionit Qëndror Zgjedhor (KQZ), Valdete Dakës, teksa kanë bërë thirrje edhe për respektim të vendimeve për certifikim të kandidatëve për deputetë. Në deklaratën, e lëshuar pas takimit me kryesuesen e KQZ-së, thuhet se Komisioni duhet... 

FSK-ja e shkruan historinë në SHBA

Në një ceremoni ushtarake, në prezencën e autoriteteve civile dhe ushtarake, në bazën Camp dodge, të Johnston, të shtetit të Iowa-s, është realizuar ceremonia parazbarkuese e grupit të parë 734 Regional Support Group të Gardës Kombëtare të IOWA pjesë e të cilit do jenë pjesëtarët e Forcës së Sigurisë së Kosovës, në misionet paqeruajtese ndërkombëtare. Me këtë... 

Enciklopedia falas ,shpiku Ligjin e Hekurt të Oligarkisë

Ali Hertica  Eenciklopedia falas Robert Michels, sociologu që shpiku Ligjin e Hekurt të Oligarkisë Ligji i Hekurt i Oligarkisë është një teori politike e zhvilluar për herë të parë nga sociologu gjerman Robert Michels në librin e tij të vitit 1911, Partitë Politike. Ai pretendon se rregulli elitar, ose oligarkia, është e pashmangshme si një “ligj i hekurt”... 
© 2021 Kosovalindore.com · RSS · Designed by Theme Junkie · Powered by WordPress