Home » Archive for 26 Janar, 2021

Shaip Kamberi: Dalja në skenë e UÇPMB-së ishte dalje për liri e çlirim

Dalja në skenë e UÇPMB-së ishte dalje në skenë e guximit e krenarisë, dëshirës për të jetuar të lirë e domosdoshmërisë për të avancuar e përmirësuar të drejtat e shqiptarëve të diskriminuar të Luginës së Preshevës. UÇPMB-ja e cila në vete grumbulloi shumë djemë e vajza të guximshëm, përveç që mbrojti pragun e shtëpisë dhe ndaloi shtypjen e diskriminimin,... 

PVD: Nga paaftësia e Shqiprim Arifit Komuna e Preshevës ka humbur afër 100.000 Euro

Partia për Veprim Demokratik reagon pas humbjes së 12 milion dinarëve nga buxheti i Komunës së Preshevës të cilat i janë bartur nga Trupi Koordinues, Komunës së Bujanocit Komunikata e plotë e PVD-së: HUMBJA E 100.000 EUROVE NGA SHQIPRIM ARIFI PËR PRESHEVËN, DËSHMI SE AI DUHET TË NDËSHKOHET NGA VOTA E QYTETARËVE Shqiprim Arifi sapo ia ka humbur afër 12 milion dinarë... 

Valmir Elezi: KQZ do të veprojë në përputhje me vendimet e PZAP-it

Komisioni Qendror i Zgjedhjeve (KQZ), ka pranuar sot vendimet e PZAP-së lidhur me ankesat e disa subjekteve politike lidhur me mos certifikimin e tyre për zgjedhjet e 14 shkurtit. Zëdhënësi i KQZ-së, Valmir Elezi ka thënë para mediave se KQZ do të veprojë në përputhje me vendimet e PZAP-it dhe Gjykatës Supreme. “Komisioni Qendror i Zgjedhjeve ka pranuar vendimet nga Paneli... 

Kriza e demokracisë në Kosovë dhe pluralizmi poltik

Ali Hertica    Mosbesimi ndaj partive politike dhe politikanëve është shfaqur, i nxitur nga skandale të ndryshme korrupsioni dhe bashkëpunimi. Pasoi cinizmi dhe mosbesimi, duke rezultuar në zhgënjim të provuar demokratik. Flitet për lodhje demokratike, për lodhje politike dhe natyrën “spektakolare” të politikës. Zgjedhjet janë bërë cirk të dominuara... 

KQZ-ja dhe Gjykata në Kosovë janë instrumente të politikës së vjetër

Nga Skënder Sadri KAPITI Sot kauza në Kosovë është lufta kundër krimit të organizuar, kundër korrupsionit, kundër tradhtive publike e kombëtare, kundër mashtrimeve e gënjeshtrave, kundër hipokrizisë dhe kundër antiligjit e antishtetit. Kjo kauzë kombëtare është njëkohësisht edhe kauzë e LVV, kundër së cilës është e gjithë elita politike e vjetër dështake e Kosovës. Krahas... 
© 2021 Kosovalindore.com · RSS · Designed by Theme Junkie · Powered by WordPress