Home » Archive for 28 Janar, 2021

Palmer kërkon formalizimin e marrëdhënieve diplomatike Kosovë – Izreal

Ministrja e Punëve të Jashtme dhe Diasporës, Meliza Haradinaj-Stublla, zhvilloi sot një bisedë telefonike me Matthew Palmer, Zëvendës-Ndihmës Sekretar në Departamentin Amerikan të Shtetit dhe Përfaqësues Special për Ballkanin. Ministrja Haradinaj-Stublla dhe Palmer biseduan gjerësisht për aktualitetin politik në Kosovë dhe SHBA dhe marrëdhëniet rajonale. “Në emër të... 

Besimet e verbëra të autoriteteve

Ali Hertica  Mund të ketë papajtushmëri mendimesh mbi të mirëm dhe të keqen dhe këtu gjen rastin të shfaqet mëdyshja për autoritetet Kosovare. Të marrim me mend se për një kohë të gjatë kemi pasur besim të një variant i përgjigjes,te vrianta e utilitarist që thotë se është deryrë ta bësh atë që pritet të sjellë sa të jetë e mundur të mira popullit,në forëm... 
© 2021 Kosovalindore.com · RSS · Designed by Theme Junkie · Powered by WordPress