Home » Archive for 30 Janar, 2021

RRETH VEPRIMTARISË SË NJË SHOQATE ME VLERAT E NJË INSTITUCIONI

PROF.DR.AGRON XHAGOLLI Ka qenë një rastësi e këndshme që në një nga ditët e shtatorit të vitit 1979, kur një grup studiuesish nga ish-Instituti i Kulturës Popullore dhe Instituti i Gjuhësisë dhe Letërsisë Shqipe, pranë Akademisë së Shkencave të Republikës së Shqipërisë, që ishim për kërkime folklorike dhe gjuhësore në Kosovë, na u ofrua të bënim një vizitë në... 

Ramush Haradinaj, Vuçiqit: Nëse ndjehesh i kërcënuar, njihe pavarësinë e Kosovës

Kreu i Aleancës për Ardhmërinë e Kosovës, Ramush Haradinaj i është përgjigjur presidentit serb, Aleksander Vuçiq, pas deklaratave kërcënuese dhe nxitëse që ky i fundit lëshoi në drejtim të Kosovës. Haradinaj i është drejtuar Vuçiqit me një video-mesazh duke thënë se Kosova e ka krijuar ushtrinë jo për të kërcënuar Serbinë, por për të mbrojtur territorin e saj. Ai... 

Inaugurohet objekti i Stacionit Shëndetësor në fshatin Miratoc

Dje, më 29 janar 2021 është bërë inaugurimi i objektit të Stacionit Shëndetësor në fshatin Miratoc. Komuna e Preshevës ka realizuar projektin e komplet renovimit te këtij objekti, ku u janë përmirësuar dukshëm kushtet qytetarëve dhe stafit shëndetësor në këtë stacion shëndetësorë. Prezent në inaugurim ishin kryetari i komunës me stafin e tij, drejtori i shtëpisë së... 

Opinion: Kush janë kundër LVV, Kurtit dhe Osmanit

Nga Skënder Sadri KAPTI Kundër LVV, Kurtit dhe kundër  Osmanit  janë: padrejtësia,korrupsioni, hajnija,  tradhtia   dhe ankthi, fanatizmi, frika e paniku i humbjes  që ka mbërthyer  politiën e vjetër. Kundër LVV, kundër Albinit por edhe kundër Vjosës e  dhe deputetëve të tjerë të Listës  janë elita e vjetër politike si ajo... 
© 2021 Kosovalindore.com · RSS · Designed by Theme Junkie · Powered by WordPress