Home » Archive for 31 Janar, 2021

SHPËTIMI I SHTETIT TË KOSOVËS – Serbia duhet bombarduar për ta njohur Republiken e Kosovës

MA. AGIM ALIÇKAJ                                  AMERIKA KY VEND I BEKUAR Fati dhe ekzistenca e Kosovës dhe kombit shqiptar është e lidhur ngushtë me Amerikën për shumë arsye. Evropa nuk ka as kaqik as vullnet për ta kundërshtuar... 

Kosnett: Shkëmbimi i territoreve nuk ka qenë politikë e administratës së Donald Trumpit

Kosnett tha se ndryshimi i kufijve dhe shkëmbimi i territoreve ndërmjet Kosovës dhe Serbisë nuk ka qenë politikë e administratës së Donald Trump dhe nuk do të jetë politikë as e administratës së Joe Biden. Duke pasur parasysh se sa pak mbështetje ka në Kosovë ky skenar, ai tha se nuk pret që kjo të diskutohet në një të ardhme të afërt. Ambasadori amerikan në Kosovë,... 
© 2021 Kosovalindore.com · RSS · Designed by Theme Junkie · Powered by WordPress