Home » Archive for 1 Shkurt, 2021

Vuk Jeremiq: Njohja e Kosovës nga Izraeli, poshtërim për Serbinë

Kryetari i Partisë Popullore dhe Qendrës për Bashkëpunim Ndërkombëtar dhe Zhvillim të Qëndrueshëm (CIRSD) Vuk Jeremiq, vendosjen e marrëdhënieve diplomatike ndërmjet Kosovës dhe Izraelit e ka cilësuar si një poshtërim të madh për Serbinë. Kreu i partisë opozitare në Serbi dhe ish-Ministri i Punëve të Jashtme të Serbisë, Jeremiq ka thënë se “01 shkurti 2021, do të... 

Albin Kurti takohet me Shaip Kamberin dhe Ardita Sinanin

Kryetari i LVV- së, z. Albin Kurti dhe anëtari i kryesis z. Liburn Aliu, kanë pritur sot në zyrën e partsisë, deputetin Shaip Kamberi dhe kandidatën e PVD-së për kryetare të Komunës së Preshevës, znj.Ardita Sinani. Postim i plotë i znj. Sinani: “Sot, bashkë me kryetarin, takuam në Prishtinë, kryetarin dhe kandidatin e Lëvizjes Vetëvendosje! për kryeministër,... 

KOSOVA DHE IZRALI JANË DY SHTETET MË TË BESUAR TË SHTETEVE TË BASHKUARA TË AMERIKËS

Suedi, Förslöv, 01.02.2021 Me nënshkrimin e marrëdhënieve diplomatike në mes Kosovës dhe Izraelit, dëshmohet fuqishëm se Kosova dhe Izraeli janë dy shtet më të besuara të Shteteve të Bashkuara të Amerikës. Si të tilla, pas nënshkrimit të mërrëdhënieve diplomatike, dy shtetet mike do të vazhdojnë miqësinë tonë të vjetër afër një shekull kur populli Shqiptar me... 

Kosova dhe Izraeli vendosin marrëdhënie diplomatike

Kosova dhe Izraeli, sipas marrëveshjes të nënshkruar në Shtëpinë e Bardhë, kanë zyrtarizuar sot njohjen reciproke. Përmes një ceremonie virtuale, ministrja në detyrë e Punëve të Jashtme dhe Diasporës, Meliza Haradinaj-Stublla dhe ministri i Punëve të Jashtme të Izraelit, Gabriel Ashkenazi, kanë nënshkruar dokumentin ku thuhet se të dyja shtetet vendosin marrëdhënie diplomatike,... 
© 2021 Kosovalindore.com · RSS · Designed by Theme Junkie · Powered by WordPress