Home » Archive for 3 Shkurt, 2021

Shqiprim Arfi takohet me z. Zekiri, kërkon hapjen e kufirit Miratoc – Llojan

Kryetari i organit të përkohshëm të Komunës së Preshevës, z. Shqiprim Arifi bashk me deputetin në parlamentin e Serbisë, z.Argjend Bajrami sot kanë takuar sekretarin gjeneral shtetëror të Maqedonisë së Veriut z. Muhamed Zekirin Në takim është biseduar në veçanti për hapjen e kufirit në fshatrat kufitare Miratoc-Llojan Postimi i plotë z.Arifit: “Bashkë me deputetin... 

Pushteti apsolut në demokraci

Ali Hertica  Gjatë historisë, ka pasur shumë vende dhe shoqëri të ndryshme, dhe ato popullata nuk mund të funksiononin kurrë si duhet pa një formë udhëheqjeje. Qeveria është e rëndësishme për drejtimin e një vendi; asnjë civilizim nuk ka zgjatur pa ndonjë lloj dekreti nga udhëheqësi (s). Numri i qeverive që kanë ekzistuar në një moment në kohë është i madh,... 

SHBA pas njohjes së Kosovës nga Izraeli: Do t’i qëndrojmë në krah Kosovës

Departamenti Amerikan i Shtetit ka përgëzuar zyrtarizmin e vendosjes së marrëdhënieve diplomatike në mes Kosovës dhe Izraelit, e cila u arrit në kuadër të marrëveshjes së 4 shtatorit 2020 në Shtëpinë e Bardhë. Përmes një deklarate të lëshuar në Twitter, DASH e cilëson marrëveshjen Kosovë-Izrael, si marrëveshje që ndihmon në promovimin e stabilitetit, paqes dhe prosperitetit... 
© 2021 Kosovalindore.com · RSS · Designed by Theme Junkie · Powered by WordPress