Home » Archive for 6 Shkurt, 2021

PVD: Data e 28 marsit është dita kur e zgjedhim Ardita Sinanin për kryetare, si të kundërtën e Shqiprim Arifit dhe Ragmi Mustafës

Të nderuar qytetarë, Zgjedhjet lokale në Preshevë do të mbahen më 28 mars të këtij viti. Partia për Veprim Demokratik ka filluar tashmë përgatitjet për t’u përfaqësuar me një program konkret zhvillimor dhe me një listë të njerëzve kompetentë, për qeverisjen e komunës së Preshevës, në katër vitet e ardhshme. Data e 28 marsit është dita kur qytetarët do ta ndalin... 

Haradinaj – Vuçiqit: Ose me njoftë Kosovën, ose i bashkohemi Shqipërisë

Lideri i Aleancës për Ardhmërinë e Kosovës, Ramush Haradinaj, ka vizituar qytetin e Ferizajt, prej nga i ka dërguar një mesazh presidentit të Serbisë, Aleksandër Vuçiqit, që të njoh sa më parë shtetin e Kosovës pasi në të kundërtën i humb kohë veç vetes dhe popullit të vet. Haradinaj para simpatizantëve të AAK-së në Ferizaj, ka paralajmëruar Vuçiqin se në rast... 
© 2021 Kosovalindore.com · RSS · Designed by Theme Junkie · Powered by WordPress