Home » Archive for 7 Shkurt, 2021

Vuçiq: Njohja reciproke nuk përmendet në asnjë dokument

Presidenti i Serbisë, Aleksandar Vuçiq, ka thënë se ka pasur përpjekje që “njohja e ndërsjellë” mes Kosovës dhe Serbisë të imponohet si zgjidhje përfundimtare, por është detyrim i tij të mbrojë interesat serbe. Duke komentuar letrën që presidenti i Shteteve të Bashkuara, Joe Biden, i ka dërguar atij me rastin e Ditës së Shtetësisë së Serbisë, që shënohet me 15... 

Biden letër Vuçiqit: Kërkoj normalizim të mardhënieve me Kosovën të përqendruar në njohjen reciproke

Presidenti i Shteteve të Bashkuara të Amerikës, Joseph Biden, në një letër urimi presidentit të Serbisë, Aleksandar Vuçiq, me rastin e Ditës së Shtetësisë së Serbisë, ka kërkuar nga ai arritjen e një marrëveshjeje gjithëpërfshirëse Kosovë-Serbi, që do të përqendrohet në njohjen reciproke. Siç njoftojnë mediat serbe, në letrën e tij presidenti amerikan, duke uruar... 
© 2021 Kosovalindore.com · RSS · Designed by Theme Junkie · Powered by WordPress