Home » Archive for 8 Shkurt, 2021

Regim i Kamberit: Gjykata serbe i jep të drejt ofendimeve raciste ndaj shqiptarëve

Deputeti shqiptar në parlamentin serb, Shaip Kamberi përmes një postimi në facebook ka reaguar ashpër ndaj vendimit të Gjykatës serbe që i jep të drejt ofendimeve raciste ndaj shqiptarëve. “Sot, Gjykata e Lartë në Beograd ka refuzuar ta shpallë fajtor Ministrin Aleksandër Vulin për diskriminim, fyerje dhe gjuhë të urrejtjes ndaj shqiptarëve. Siç dihet, ish-zëdhënësi... 

Termi më i përhapur grek antik është demokracia, fjalë për fjalë “fuqi popullore

Ali Hertica Gjatë kohës së zgjedhjeve, akuzat për demagogji nuk janë në transmetim. Fillimisht demagogët ishin udhëheqësit e popullit në Greqinë e lashtë. Me fjalime të zgjuara ata mobilizuan masat dhe morën politikën nga duart e elitës së vjetër. Ai nuk ishte i lumtur për këtë dhe u sigurua që fjala “demagog” të ketë kuptimin e keq që ka edhe sot. Politikanët... 

KAMBERI: E HABITSHME SE SI KRIMINELËT SERBË NË BEOGRAD DALIN LIRSHËM

Deputeti shqiptar në Parlamentin e Serbisë, Shaip Kamberi, ka folur për shqiptarët e Luginës së Preshevës, vështirësitë e tyre që hasin ata në vazhdimësi nga strukturat e caktuara serbe atje. Kamberi ka thënë se përballja e shqiptarëve ndaj politikave serbe është shumë e vështirë. Këto politika ai i ka quajtur diskriminuese ndaj komunitetit shqiptar. Sipas tij, për... 
© 2021 Kosovalindore.com · RSS · Designed by Theme Junkie · Powered by WordPress