Home » Archive for 10 Shkurt, 2021

Kamberi kritikon opozitën serbe për heshtjen ndaj vendimit të Gjykatës serbe për “legalizimin” e termit “shiptar”

Shaip Kamberi, deputet nga Bujanovci, kryetar i grupit të vetëm opozitar në parlamentin serb, ka kritikuar liderët kryesorë të opozitës në Serbi për heshtjen ndaj vendimit të Gjykatës së Lartë për “legalizimin” e termit “šiptar”. Përmes një statusi në Facebook, Kamberi i ka pyetur liderët opozitarë në Serbi nëse heshtja e tyre nënkupton se pajtohen me... 

Neutralizimi i parlamentit

Ali Hertica  Sigurisht që gjithçka fillon me ardhjen në pushtet. Opsioni më i shpejtë, por edhe më i rrezikshëm është një grusht shteti. Hugo Chávez kishte një fjalë në atë se kur goditja e tij në Prill 1992 dështoi dhe ai shkoi në burg për vite me rradhë. Pjesëmarrja në zgjedhje është më e rëndë, por më elegante. Pas lirimit, Chávez punoi në fushatën e tij... 
© 2021 Kosovalindore.com · RSS · Designed by Theme Junkie · Powered by WordPress