Home » Archive for 14 Shkurt, 2021

Nga mbi 70 për qind të votave të numëruara: VV 48.13%, PDK 17.65%, LDK 13.44%, AAK 7.60%

KQZ është duke e bërë në vazhdimësi procesimin e rezultateve nga zgjedhjet e sotme parlamentare. Lëvizja Vetëvendosje vazhdon të kryesojë me 48.13 përqind kur janë numëruar mbi 70 përqind të votave. E dyta është PDK me 17.65 përqind, derisa LDK mban pozitën e tretë me 13.44 përqind. AAK tani është në 7.60 përqind, teksa Nisma mbetet jashtë pragut me 2.63 përqind. Për... 

Nue Oroshi – Pas të dielës vjen e hëna

Sot Kosova po voton për zgjedhjen e Parlamentit të Republikës së Kosovës ku do të dalin edhe  institucionet e reja të zgjedhura që do të vijnë si fryt i këtij votimi.Këto zgjedhje do ti mundësojnë Kosovës që të ketë Parlamentin, Qeverinë dhe Presidentin.Uroj që zgjedhjet të kalojnë mirë e mbarë!Gjatë fushatës elektorale u pa se partitë tona politike ende nuk janë... 

Intelektualë, shkrimtarë e publicist të shquar ndihmuan në suksesin e shoqatës së shkrimtarëve në suedi

Nga XHAVIT ÇITAKUShoqata e Shkrimtarëve dhe Artistëve Shqiptar “ Papa Klementi i XI Albani” në Suedi tashmë ka bërë emër gjithandej troje shqiptare dhe në mërgatë për shkak të një aktiviteti të pasur e me përmbajtje që ka zhvilluar në fushën e krijimtarisë letrare dhe në kultivimin e kulturës, traditës dhe historisë së kombit tonë. Për këtë konstatim dëshmojnë... 
© 2021 Kosovalindore.com · RSS · Designed by Theme Junkie · Powered by WordPress