Home » Archive for 17 Shkurt, 2021

Shaip Kamberi uron Kosovën në 13-vjetorin e pavarësis

Deputeti shqiptar në Kuvendin e Serbisë, Shaip Kamberi, ka uruar Kosovën në 13-vjetorin e saj si shtet i pavarur. Përmes një postimi në profilin e tij në Facebook, Kamberi ka cituar gjeneralin e Algjerisë, De Gaulle me thënien e tij “Je vous ai compris’’ – “Unë ju kam kuptuar”, me këtë thënie z. Kamberi thotë se kjo fjali mungon sot nga pushtetarët në Beograd... 

Opinion: 17 Shkurti 2008 – Dita e Pavarësisë…

17 Shkurti 2008 – Dita  e Pavarësisë dhe 14 Shkurti 2021 – Çlirimi i dytë i Kosovës Nga Skënder Sadri KAPITI   Sot me 17 Shkurt 2021 Kosova feston 13 vjetorin e Shpalljes së Pavarësisë, Ditën e triumfit të madh të pëpjekjeve dhe të sakrificave mbinjerëzore 150 vjeçare të popullit heroik të Kosovës për liri e pavarësi kombëtare. Sot Kosova feston,... 
© 2021 Kosovalindore.com · RSS · Designed by Theme Junkie · Powered by WordPress