Home » Archive for 18 Shkurt, 2021

Albin Kurti: Nuk i shmangim bisedimet me Serbinë – por së pari drejtësi e punësim

Kryetari i Lëvizjes Vetëvendosje, Albin Kurti, ka thënë se nuk i nënçmon bisedimet me Serbinë por nuk mund t’i shndërrojë ato në pëprparësi të punës së qeverisë së ardhshme. Kurti në një intervistë për Zërin e Amerikës ka thënë se ideja e bashkimit me Shqipërinë nuk është projekti i tij “Domethënë është projekt i atyre që na kanë bërë këta që jemi,... 

Rrëfimi i ish-policit serb: Mbi varrezën masive është ndërtuar objekt

Një ish-polic serb ka rrëfyer për fshehjen e trupave të të vrarëve nga Kosova gjatë luftës të cilët më pas ishin sjellur për tu groposur në Serbi për ti fshehur gjurmët e krimit. “Unë dhe dy persona tjerë e Dijmë që në atë vend në atë kohë është bërë varreza masive.Kur e kam përmendur këtë në Prokurorinë për krime lufte më thanë leje këtë rrëfim për... 

Shaip Kamberi: Çështja e Luginës të jetë prioritet në dialogun Kosovë-Serbi

Deputeti shqiptar në Parlamentin e Serbisë, Shaip Kamberi në emisionin “Debat” të RTK-së ka folur për problemet me të cilat po përballën shqiptarët në Luginën e Preshevës. Ai ka shfaqur shpresën që institucionet e reja të Kosovës do të kenë program të saktë për ndihmë ndaj shqiptarëve atje. Kamberi ka folur edhe për hapjen e Zyrës së Kosovës në Preshevë,... 

ÇLIRIMI I DYTË I KOSOVËS! – GËZUAR PAVARËSIA E KOSOVËS POPULLI SHQIPTAR!

AGIM ALIÇKAJ Sot kemi përse të festojmë. Fitorja e Vetëvendosjes me liderët Albin Kurti dhe Vjosa Osmanin, krijon mundësinë për ndryshime të mëdha. Ngase edhe Republika e Kosovës, shpëtoi nga shkatërrimi. Dita e 14 Shkurtit mund të shikohet si dita e çlirimit të dytë të Kosovës, atij çlirimit nga klasa e verbër sunduese, promotore e korrupsionit, papunësisë, nepotizmit,... 

Me çfarë lloj figure mund ta identifikojmë veten ,,Ajo që qeveris botën nuk është as forca, as ligji, por është mirësjellja dhe edukata”

Ali Hertica  Me  çfarë lloj figure mund ta identifikojmë veten ,si duket  ta kuptojmë njeriu identitetin e tijë praktik.A është në dorë të individit që të gjejë se cila është,disa mendojnë për veten e tyre se janë  patriot…siç kemi shumë të tillë në Kosovë ata bëjnë ç’është vendi në  tyre të jetë i pasur... 
© 2021 Kosovalindore.com · RSS · Designed by Theme Junkie · Powered by WordPress