Home » Archive for 24 Shkurt, 2021

Haradinaj – Kurtit: Mund të rikthehen skenarë të vjetër të ndarjes së Kosovës “Shkëmbimi i territoreve”

Kreu i AAK-së, Ramush Haradinaj ka kërkuar nga fituesit e zgjedhjeve të 14 shkurtit që të krijojnë sa më shpejt institucionet e reja. Haradinaj tutje ka thënë se Qeveria e re duhet të marrë përsipër sfidat që e presin vendin, duke përfshirë këtu dialogun me Serbinë. Ai ka kritikuar kreun e VV-së, Albin Kurti duke thënë se dialogu i brendshëm vetëm me përfaqësues minorë... 

Zgjedhjet në Preshevë – Lëvizja për Reforma (LR) ka dorëzuar listën zgjedhore për zgjedhjet komunale në Preshevë

Njoftohen të gjithë aktivistët dhe simpatizuesit e Lëvizjes për Reforma se pas grumbullimit të nënshkrimeve të nevojshme, Lëvizja për Reforma, dit më parë ka dorëzuar listën zgjedhore për pjesëmarrje në zgjedhjet komunale në Preshevë që do të mbahen më 28 mars. Lista është e emëruar: SAMI SALIHU – LËVIZJA PËR REFORMA Numri i çertifikuar dhe numri i fitores... 

Zgjedhjet në Preshevë – PVD në zgjedhje me numrin 4, numër për një komunë më të mirë

“Komisionin Komunal Zgjedhor i Preshevës ka certifikuar listën e Partisë për Veprim Demokratik, për zgjedhjet e parakohshme lokale të 28 marsit. Lista zgjedhore “Partia për Veprim Demokratik – Ardita Sinani” do ta ketë numrin 4. Ky numër reflekton listën e mbështetjes së qytetarëve të komunës së Preshevës, si dhe përfaqëson pothuajse çdo fushë profesionale... 

Sfidat për Demokracinë Sociale në kosovë

Ali Hertica  Çfarë mund të nënkuptojë një forcë tjetër e qeverisjes, në të cilën teknokracia dhe vlerat, si dhe arsyeja dhe emocioni janë më të ekuilibruara, çfarë mund të nënkuptojë kjo veçanërisht për sektorin publik, i cili papritmas është bërë i ekspozuar plotësisht si “jetësor” për shkak të krizës së koronës.Unë do ta përshkruaja atë... 
© 2021 Kosovalindore.com · RSS · Designed by Theme Junkie · Powered by WordPress
ShqipEnglishDeutsch