Home » Archive for 25 Shkurt, 2021

SHEFI I ZYRËS NDËRLIDHËSE TË REPUBLIKËS SË KOSOVËS NË BEOGRAD VIZITON BUJANOCIN

Jetish Jashari, shef i zyrës ndërlidhëse të Republikës së Kosovës në Beograd ka vizituar komunën e Bujanocit, ku është pritur nga kryetari i komunës z. Arifi. Gjatë takimit, në frymë vëllazërore u diskutuan temat aktuale në Bujanoc dhe rajon, dhe edhe kësaj here u sigurua mbështetja e Republikës së Kosovës për qytetarët e komunës së Bujanocit. Kryetari Arifi shfrytëzoi... 

Qeverisja e re në Kosovë në mes të vazhdimit të qeverisjes se barkut apo rikthimit tek qeverisja e mendjes

Nue Oroshi Qeverisja e re në Kosovë në mes të vazhdimit të qeverisjes se barkut apo rikthimit tek qeverisja e mendjes, si dhe domosdoshmëria e reformimit të partive humbëse Në shumë shkrime tash e shumë vite kam qenë kundërshtar i mënyrës së qeverisjes në Kosovë.Nuk kam pasur asgjë në rrafshin personal me asnjë politikan që kanë qeverisur për 20 vite në Kosovë por... 

Mejdi Orana, Heroi i humanizmit dhe patriotizmit

Tash e tredhjetë vjet më pare Mejdi Orana jeton e punon në Gjermani, i cili, pos tjerash, për çdo vit për familjet pa burim të ardhurash në Kosovë, pa përkrahje nga dora e shtetit, ndanë mijëra euro Nga XHAVIT ÇITAKU Sa herë e përmend Kosovën, ofshan. Merr frym thellë. Në qepallat e tij janë grumbulluar lotët dhe vetëm sa nuk i pikojnë dhe të rrjedhin në faqet e tij... 

Thirrje për luftë kundër korrupsionit

Ali Hertica“Në të gjithë botën, e gjithë shoqeria dhe  shtetet janë më shumëi se kurrë  të vendosur për  një luftë efektive kundër korrupsionit. Korrupsioni është një kërcënim për sundimin e ligjit, demokracin  dhe të drejtave të njeriut. Vendet kanë një interes kombëtar në një qeveri që funksionon mirë dhe një biznes... 
© 2021 Kosovalindore.com · RSS · Designed by Theme Junkie · Powered by WordPress
ShqipEnglishDeutsch