Home » Archive for 26 Shkurt, 2021

Kushtet e Vuçiqit për serbët në Kosovë: “Veç qëndroni në shtëpitë tuaja” do të keni, para, autostradën Mitrovicë – Jarinje, spitale…

Presidenti i Serbisë, Aleksandar Vuçiq, ka mbledhur sot në kazermën e Kurshumlisë përfaqësuesit e Listës Serbe në Kosovë dhe pas takimit, ai ka dhënë një listë të gjatë të premtimeve. Vuçiqi ka falënderuar serbët që votuan Listën e mbështetur nga ai, ndërkohë që ka premtuar ndërtimin e disa spitaleve, rrugëve e madje edhe objekt universiteti. Po ashtu ka premtuar... 

“Politika si ide” – Libër i ri i Valentina Leskaj

Të nderuar Miq të Librit dhe të Botimeve Toena, me kënaqësi të veçantë ju njoftoj për botimin dhe qarkullimin e librit të ri të autores Valentina Leskaj “Politika si ide”, një libër për politikën e së ardhmes. Një narracion mbi lëvizjet e politikës shqiptare këto tri dekadat e fundit, një reflektim idesh e ngjarjesh, që shënjojnë historinë e Shqipërisë... 

Pasojat dhe Premtimet e autoriteteve të« Kosovës

Ali Hertica  Shumë njerzë mendojnë se është gabim të bësh diçka të paligjshme. Si mund të bazohet një detyrim i përgjithshëm për bindje ndaj ligjit. Do të marrim shembull Kosovën . Sot vendi është demokratik dhe ligjet vendosen në Parlament,që përbehet prej përfaqësusve të zgjedhur nga populli.  Ata që marrin pjesë në zgjedhjet parlamentare dhe votojnë... 
© 2021 Kosovalindore.com · RSS · Designed by Theme Junkie · Powered by WordPress
ShqipEnglishDeutsch