Home » Archive for 27 Shkurt, 2021

Nji Kujtesë për OSBE-ODIHR

Nga Ramiz LUSHAJ             Në Zgjedhjet e 25 Prillit 2021 në Shqipëri, OSBE e ODIHR, nuk duhet të sjellin shumicen e vëzhguesve të tyre nga vendet sllave në Ballkan dhe të Europës Jug-Lindore, ish Vendet e BRSS, siç kanë vepruar në Zgjedhjet e 28 Qershorit 2009. Asokohe, selinë kryesore e kishin tek Ambasada e sotme e Kosovës... 

Opinion: Me hajni, me rrena, me tradhti dhe me korrupsion nuk ndërtohet as drejtësia e as shteti ligjor

Nga Skënder Sadri KAPITI. Kur tradhtia, hajnija, rrenat dhe sidomos kur korrupsioni kapin jo vetëm politikën por edhe shoqërinë, atëhere është shumë zor dhe e vështirë që të dalë në dritë ndonjë gjë e mirë, dhe as që mund të ndërtohet dhe as që mund të funksionojë  drejtësia e as shteti publik e republikan. Një shoqëri e cila nuk lufton dhe nuk ndëshkon... 
© 2021 Kosovalindore.com · RSS · Designed by Theme Junkie · Powered by WordPress
ShqipEnglishDeutsch