Home » Archive for 28 Shkurt, 2021

Meliza Haradinaj reagon ashpër për padinë që Beogradi ka ngritur kundër kryetarit të KNSH-së në Luginë të Preshevës

Ministrja e Punëve Jashtme të Republikës së Kosovës, Meliza Haradinaj ka reaguar ashpër për padinë që Beogradi ka deponuar sot kundër kryetarit të Këshillit Nacional Shqiptar të Luginës, z.Ragmi Mustafës. Me anë të një postimi në Facebook, Haradinaj është shprehur se Serbia po punon pa rreshtuar për ta ndalur secilën frymë shqiptare,  dhe secilin simbol me të cilin... 

Mbivarrezën masive të kufomave shqiptare është ndërtuar godina e xhandamerisë serbe

Një fjal popullore thotë se trupi i njeriut mjund të humbë, të zhdukët, por gjaku kurrë. Dalëngadalë, ata që i kryen krimet, vetë po i zbulojnë. Disave gjaku ua shkundi “ ndërgjegjën” ?! Rrëfime tronditëse të Jovan Goluboviq, ish-pjesëtar i Njësive të veçanta të policisë serbe, që bënë krime lufte në Kosovë, Bosnje e Hercegovinë dhe në Kroaci Nga XHAVIT ÇITAKU Në... 
© 2021 Kosovalindore.com · RSS · Designed by Theme Junkie · Powered by WordPress
ShqipEnglishDeutsch